Feng Shui nádoby monáda

Harmonické interiéry podle Feng Shui

Učení Feng Shui vzniklo před mnoha tisíci lety ve starověké Číně. Učenci, vládcové a zástupci různých škol propracovávali a prakticky aplikovali jeho zásady až do dnešní doby. Je dokázáno, že uspořádání prostoru má zcela zásadní vliv na kvalitu lidského života ve všech jeho aspektech. Aplikací zásad Feng Shui dokážete nejen vytvořit krásný prostor, ale pocítíte pozitivní změny v celém svém životě.

Změnou prostoru proměníte svůj život

Z vlastní zkušenosti určitě víte, že jsou místa, kde se cítíte dobře, i po námaze na nich snadno načerpáte nové síly, a po návštěvě jiných na vás padá únava a deprese. Zásady Feng Shui jsou zjednodušeně řečeno ergonomií prostoru, která nám pomůže přizpůsobit svoje okolí, abychom se v něm cítili harmonicky. Jedná se o jediný soubor vědomostí, jejichž uplatněním ve svém okolí vyvoláváme změny vnitřní. Třeba správným posunutím postele přivábíme klidný a občerstvující spánek a upevníme naše zdraví…

Feng Shui učí rovnováze

Při práci s prostorem lze využít velkou škálu různých metod, ale základním principem všech spočívá ve vyvažování protikladů. Jako je pro člověka přirozené střídat aktivitu s klidem, spánek s bděním, v interiéru to znamená udržování rovnováhy mezi barevnými plochami, rozestavěným nábytkem, hrubostí štuku a jemností čalouněných ploch…Extrémy nejsou žádoucí. Pokud vám bude v bytě chybět pohodlný kout k odpočinku, kde si můžete posedět s rodinou a probrat novinky z uplynulého dne, pravděpodobně postřehnete váznutí komunikace, odcizení. Možná budete více pracovat, ale kvalita vaší práce se bude se vzrůstající únavou snižovat. Pokud zase přeplníte váš příbytek měkkými sedačkami a polštáři, jen těžko najdete sílu k aktivitě, změnám a růstu.

Barevnost stěn vyvolává určité chování

harmonickém interiéru podle Feng Shui je působení barev důležitým tématem. Ladění stěn a stropů zásadně ovlivňuje atmosféru, protože se jedná se o dominantní prvek, o velké plochy. Barva může podporovat porozumění a pocit sounáležitosti obyvatel, nebo podněcovat hádky a přehnané výbuchy emocí. Podle učení Feng Shui při práci s barvami platí určité obecné zákonitosti. Ovšem, stejně jako neexistují dva stejní lidé, nelze pro všechny prostory vytvořit univerzální barevnou šablonu. Je třeba barevné schéma „odladit“ podle potřeb a vlastností obyvatel, kteří v prostoru žijí.

S Feng Shui dosáhneme změny

Zařizujeme si domov, abychom měli pro sebe a své blízké bezpečný prostor, který je uspořádaný podle našich představ, vkusu. Vypovídá o našem vzdělání, povaze, zkušenostech i o aktuálním fyzickém a psychickém stavu. Náš příbytek je odrazem nás samých. Je stejný jako my. Pokud vám současný stav věcí vyhovuje, jste spokojení se svým zdravím, cítíte se obklopeni láskou a pochopením svých bližních, máte veškeré bohatství, po kterém toužíte, potom je všechno v pořádku. Pokud však někde pociťujete nesoulad a toužíte po změně, je Feng Shui efektivní možností, jak posunu dosáhnout.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *